Tutaj powinien być opis

Maraton pisania listów

 

      4 grudnia 2020 r. uczniowie z klas: 3tb, 2te, 1tb oraz 4ta wraz ze swoimi nauczycielkami języków obcych wzięli udział w akcji „ Maraton pisania listów ". Jest to największa globalna inicjatywa na rzecz ochrony praw człowieka. Aktywiści występują w obronie ludzi niesprawiedliwie osądzonych przez swój rząd, redagując listy do przedstawicieli rządu w celu przywrócenia skrzywdzonym obywatelom należnych im praw i wolności. Uczniowie mieli również okazję doskonalić swoje umiejętności języków obcych, ponieważ pisali listy także w języku angielskim oraz niemieckim. Nasza szkoła włączyła się do akcji za sprawą uczennicy z klasy 2te- Wiktorii Wójcik, lokalnej aktywistki grupy Amnesty International. Dziękujemy wszystkim, którzy pisali listy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powtórzyć to ciekawe przedsięwzięcie.

Ewa Błażejczak