Tutaj powinien być opis

Wycieczka do Drezna

W dniu 6 grudnia 2019 r. uczniowie z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli: p. Krystyny Zawadzkiej, p. Ewy Błażejczak, p. Danuty Miłek oraz  p. Weroniki Zarzyckiej zwiedzali Drezno. Uczestnicy wycieczki podziwiali Zamek Rezydencyjny  oraz znajdujące  się tam liczne zbiory muzealne. Uczniowie  zobaczyli również liczne eksponaty  w Muzeum Higieny. Po drodze na bożonarodzeniowy jarmark grupa zobaczyła Katedrę Frauenkirche, budynek Opery Sempera na Placu Teatralnym oraz ceramiczne malowidła na ścianach przy trakcie Auguststraße. Weihnachtsmarkt , czyli jarmark bożonarodzeniowy był znakomitą okazją do zapoznania się z kulturą łużycką i jej obyczajami. Można było podziwiać między innymi: rzemieślnicze tradycje – zabawki z drewna z regionu Rudaw, malowane tkaniny i wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe. Wycieczka zakończyła się zakupami drobnych pamiątek i szczęśliwym powrotem do Głogowa.

                                                                     Ewa Błażejczak