Tutaj powinien być opis

OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE

 

29 października 2019 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce. W etapie szkolnym uczestniczyło 10 uczniów z klas II – IV w zawodzie technik obsługi turystycznej, dla których wiedza turystyczna jest wyjątkową pasją.

Etap szkolny olimpiady obejmował test wiedzy składający się z 40 pytań oraz zadania praktycznego (organizacji imprezy turystycznej). Pytania teoretyczne dotyczyły wiedzy i umiejętności z następujących przedmiotów: geografii turystycznej Polski, Europy i świata, zagospodarowania turystycznego, organizacji imprez i usług turystycznych, obsługi ruchu turystycznego.  Każdy z uczniów starał się jak najlepiej odpowiedzieć na pytania i rozwiązać zadanie praktyczne.

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono dwuosobową reprezentację, która weźmie udział w etapie okręgowym VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce, a są to: Emilia Wawrzyniak z klasy 3 TA oraz Mateusz  Łowisz z klasy 4 TAC.

Wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych bardzo dziękujemy za udział, zaś reprezentacji szkoły – gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie!

                                                                                        

                                                                                                                    Patrycja Fiszer