Tutaj powinien być opis

XXII Dolnośląski Festiwal Nauki - czas na podsumowania!

 

      9 i 10 października już po raz kolejny w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się    w naszej szkole wykłady i warsztaty dla  uczniów, organizowane pod hasłem” Między duchem a materią... pośredniczy matematyka”. 9 października gościliśmy wykładowców z Wrocławia. Lekarz, doktorant Katedry i Zakłady Medycyny Sądowej UM we Wrocławiu, pan Jędrzej Siuta, wygłosił wykład na temat: „ Obrażenia ciała a odpowiedzialność karna –potencjalne skutki agresywnych zachowań”, uświadamiając młodym ludziom, czym jest i do czego prowadzi agresja fizyczna i psychiczna oraz jakie są konsekwencje prawne agresywnych zachowań. Wykladu wysłuchali uczniowie  klasy 1 ta i 1tc. „ Przysłowia i powiedzenia ludowe kontra nauka” to temat kolejnego, bardzo interesującego wykładu, wygłoszonego przez panią dr inż. Aleksandrę Bielawską, immunolog z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN. Pani doktor w sposób niezwykle ciekawy i dynamiczny przedstawiła słuchaczom krótką historię najpopularniejszych przysłów i powiedzeń ludowych, weryfikując ich prawdziwość pod kątem przeprowadzonych badań naukowych. Możliwość wysłuchania tego interesującego pod względem językowym i naukowym wykładu miały klasy:1 te, 2tb oraz 3tb.

     10 października otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla uczniów szkół podstawowych, przygotowując dla nich warsztaty fotograficzne, fryzjerskie, matematyczne, polonistyczne oraz historyczno- ekonomiczne. Jak zrobić ciekawe zdjęcia smartfonem, jak efektywnie współpracować w grupie, jak  zastosować geometrię we fryzurach, jak wykorzystywać gry i zabawki logiczne do kreatywnego spędzania wolnego czasu, jaką funkcje i rolę pełni pieniądz w gospodarce – tego mogli dowiedzieć się goszczący u nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 i 11 w Głogowie, ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie oraz podopieczni Zakładu Poprawczego w Głogowie.Warsztaty poprowadzili dla nich: p. D. Mikołajewicz, p. J. Szałapska – Jaskuła, p. M. Kaliszak, p. E. Pastor, p. A. Łachowska, p. M. Nawoj, p. I. Samołyk.

     W wykładach wzięło udział około 120 uczniów, w warsztatach około 120.

     Dziękujemy wykładowcom z Wrocławia, prowadzącym warsztaty nauczycielom z naszej szkoły oraz przybyłym do nas gościom za możliwość niecodziennych spotkań z nauką.

Poniżej galeria zdjęć.

 

                                                                                               Szkolny koordynator DFN

                                                                                                      Ewa Kamińska