Olimpiada Wiedzy o Turystyce

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły zainteresowanych turystyką do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce w roku szkolnym 2019/2020.
 
To już VII edycja Olimpiady organizowanej przez Uniwersytet Łódzki, która będzie realizowana pod hasłem „Turystyka literacka i filmowa”. Ta forma turystyki kulturowej jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się od początku XXI w. Jej celem są miejsca i obiekty związane z życiem oraz działalnością twórców, a także uwiecznione w ich opracowaniach plenery. Polega ona na poznawaniu miejsc związanych z dziełami literackimi i filmowymi, podążaniu śladami ich fikcyjnych lub rzeczywistych bohaterów.
 
Etap szkolny Olimpiady będzie organizowany 29.10.2019 r. w naszej szkole. Osoby zainteresowane szczegółami i uczestnictwem prosimy o kontakt z Panią Patrycją Fiszer do dnia 11.10.2019 r. w sali 309a.
 
 
 

Załączniki