Tutaj powinien być opis

Obchody Światowego Dnia Turystyki

27  września  to  Światowy  Dzień  Turystyki.  Z  tej  okazji uczniowie  klas  turystycznych : 1Ta, 1Td i 2Ta,  pod  opieką  nauczycieli  przedmiotów  zawodowych,  przygotowali  ekspozycję  na  temat  tradycji  kulinarnych  na  świecie  pt. „ Kulinarna  podróż  dookoła   świata”. Zaprezentowano charakterystyczne  dania  kuchni : amerykańskiej,  angielskiej,  greckiej,  francuskiej, meksykańskiej,  włoskiej  i  japońskiej. Uczniowie ubrani w stroje charakterystyczne dla mieszkańców danego kraju przygotowali do degustacji  typowe  dania  i   produkty  tych  kuchni, a  stoły udekorowali barwami symbolizującymi poszczególne kraje.Odwiedzający ekspozycję  mogli  poznać  tradycje,  zwyczaje  i  historię  przedstawianych  kuchni. Mieli  okazję  spróbować  greckiej  baklawy,  francuskich  serów,  japońskich  pierożków,  a  także  amerykańskich  pancakes.

Celem  prezentacji  było  zapoznanie  uczniów z  klas o innym  profilu  zawodowym  ze  specyfiką  kuchni  świata,  która  związana  jest  min.  z położeniem  geograficznym,  klimatem,  roślinnością,  upodobaniami  mieszkańców.  Jest  też  wynikiem  przenikania  kultur  i  tradycji  Wschodu  i  Zachodu.  Uczniowie  klas  turystycznych  bardzo  zaangażowali  się  w ten   projekt  i  zadeklarowali  chęć  udziału  w  obchodach  Światowego  Dnia  Turystyki  w  przyszłym  roku.

 

                                                                                                               Ewa Rydzik,  Patrycja Fischer