AAA
Zespół Szkół
Technicznych i Ogólnokształcących
w Głogowie

Aktualności

29 marca 2019 13:15 | Aktualności

!!!UCZYMY SIĘ UCZĄC!!!

Pod takim hasłem 26.03.2019 odbyły się warsztaty zawodoznawcze, w których uczestniczyli uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie.

 

"AHHHHHH....OHHHHHH...WOOOW!!!"

 

Tak rozpoczęli swoją przygodę uczniowie 3a na zajęciach w pracowni fryzjerskiej. Dzięki przekazanym informacjom przez p. Iwonę Samołyk oraz Marka Mielczarka dzieciaki poznały tajniki zawodu fryzjera. Uczniowie klasy 2ta - grupa fryzjerska- natomiast pokazali techniki pracy z włosami. Hani najbardziej podobały się LOKI!!

 Kuba: " Ale jak to ???!!! To tak można??? Magia!!" 

tak wyglądały zajęcia na lekcji języka angielskiego u p. Joanny Szymańskiej z wykorzystaniem narzędzi TIK. Przy współpracy z klasą 2ta - grupa turystyczna - powtórzyliśmy poznane słownictwo i struktury gramatyczne. Jak się okazało różnica wieku nie przeszkodziła z dobrej zabawie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, zadań kodowania oraz platformy Kahoot. 

Kuba: " Proszę pana, To nie możliwe, że na tej kliszy jest tylko 36 zdjęć"

p.Tadeusz: "A chcesz policzyć?" 

Kolejnym punktem programu były zajęcia z p. Tadeuszem Trocińskim w "ciemni fotograficznej"...dzieciaki były ciekawe wszystkiego. Dowiedziały się że zdjęcia to nie tylko pstryknięcie w aparacie.

 "Kto był u fotografa?"

"Mój wujek był raz" 

Oliwia Antczak, Szymon Olejniczak, Monika Kapica i Weronika Hoffman z klasy 2tb zaprezentowali trzecioklasistom aparaty fotograficzne, wyjaśnili jak zrobić suuper zdjęcia oraz kim może być uczeń klasy technikum fotografii i multimediów w przyszłości.

"Kto chciałby zrobić zdjęcie?" "Ja", "Ja", "Ja", "Ja"...chętni byli wszyscy. 

Dzień pełen wrażeń zakończył się pamiątkowym zdjęciem klasowym oraz podsumowaniem:

Michaliny:

"Proszę Pani, myślałam że będzie fajnie, ale było DUŻO FAJNIEJ NIŻ FAJNIE!" 

Dziękujemy Julii Śpiewak, Wiktorii Osipowicz, Elizie Biazik oraz Oli Dynarowskiej z klasy 2ta za asystowanie dzieciom podczas ich wizyty w naszej szkole.

 Organizatorzy:

Joanna Szymańska

Iwona Samołyk

Marek Mielczarek

Tadeusz Trociński

Przeczytano: 63 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: