AAA
Zespół Szkół
Technicznych i Ogólnokształcących
w Głogowie

Aktualności

03 grudnia 2018 13:01 | Aktualności

Andrzejkowe tradycje w szkolnej bibliotece

 

30 listopada uczennice należące do szkolnego wolontariatu przygotowały wraz z opiekunką, Ewą Kamińską, andrzejki w szkolnej bibliotece. Wcześniej, na ściennej gazetce, zamieszczono informacje o tradycjach i zwyczajach andrzejkowych kultywowanych w naszym kraju od wielu pokoleń.

Andrzejki w szkolnej bibliotece stały się świetną okazją do przypomnienia niektórych tradycji i obyczajów związanych z tym świętem. Andrzejkowe wróżby, połączone ze słodkim poczęstunkiem, pozwoliły na dobrą zabawę i kultywowanie tradycji. Osoby biorące udział w zabawie mogły na przykład poznać imię swojego przyszłego męża lub żony, dowiedzieć  się, kim zostaną w przyszłości, poznać wróżbę z kolorami, z butami, z obrączką na nitce, dowiedzieć się, którą z panien czeka zamążpójście, którą staropanieństwo, a którą klasztor, poznać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące przyszłości, przy wykorzystaniu tomików poezji.

Bardzo ważne wskazanie organizatorów: wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka.Śmiech

Dziękuję wolontariuszkom za upieczenie pysznych babeczek i pysznego ciasta marchewkowego oraz za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu andrzejkowych wróżb.

                                                                                                                                             Ewa Kamińska

 

Przeczytano: 152 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: