AAA
Zespół Szkół
Technicznych i Ogólnokształcących
w Głogowie

Aktualności

30 listopada 2018 10:12 | Aktualności

Dzień Dawcy DKMS w naszej szkole

29 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Dawcy DKMS. Od godziny 9.00 do godziny 14.00 wolontariuszki, wraz z opiekunką, dokonywały rejestracji potencjalnych dawców DKMS w szkolnej bibliotece, wyjaśniając zainteresowanym wszelkie wątpliwości. Dzień wcześniej zorganizowano dla wszystkich klas trzecich i czwartych prelekcję na temat działalności Fundacji DKMS oraz istoty propagowania idei dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych. W wyniku zorganizowanej w szkole akcji baza DKMS wzbogaciła się o 15 potencjalnych dawców .

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy okazali chęć ratowania życia innym, dziękuję wolontariuszkom,

uczennicom klasy 4 tb: Agacie Kozal, Małgorzacie Kobiałce, Natalce Gawin, Paulinie Lange za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Dnia Dawcy w szkole.

Wszystkim zainteresowanym, którzy chcieli zostać dawcami, ale jeszcze niestety nie mogli, ponieważ zabrakło im kilku dni do pełnoletności, przypominam, że w bazie DKMS można zarejestrować się indywidualnie za pośrednictwem strony internetowej: www.dkms.pl.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań służę radą i pomocą. Zapraszam do szkolnej biblioteki.

Pamiętajcie, życiodajne komórki nosicie w sobie. Jeżeli możecie uratować komuś życie, po prostu to zróbcie. Gorąco zachęcam!!!

                                                                                                                 Szkolna koordynatorka DKMS

                                                                                                                                   Ewa Kamińska

 

 

 

Przeczytano: 117 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: