AAA
Zespół Szkół
Technicznych i Ogólnokształcących
w Głogowie

Aktualności

06 listopada 2018 09:52 | Aktualności

CZYTAJ PL - UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

2 listopada w całej Polsce wystartowała kolejna edycja Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji mających na celu promocję czytelnictwa. Przez miesiąc na terenie przeszło 500 miast i mniejszych miejscowości, zarówno w Polsce, jak i za granicą, wisieć będzie kilka tysięcy plakatów – darmowych wypożyczalni książek elektronicznych. W tym roku w akcji znalazło się 12 bestsellerowych książek – sześć polskich i sześć zagranicznych. Do wyboru jest sześć powieści, cztery książki non-fiction, zbiór opowiadań oraz biografia. Dziesięć z nich dostępnych będzie zarówno w formie e–booka, jak i audiobooka.

Nasza szkoła również została zgłoszona do udziału w tej kampanii. Wczoraj otrzymaliśmy 3 plakaty informujące o akcji i możliwości bezpłatnego czytania lub słuchania e- booków/ audiobooków.

Aby móc czytać zupełnie za darmo wskazane na plakatach książki, wystarczą do tego smartfon i aplikacja.

Do kiedy można skanować kod QR i gdzie można pobrać aplikację?

Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy zeskanować kod QR umieszczony m.in. na każdym plakacie, aby otrzymać dostęp do darmowych e-booków. Plakaty z dokładną informacją, co należy zrobić krok po kroku, znajdują się na korkowych tablicach ogłoszeń: naprzeciwko szkolnej biblioteki, w świetlicy oraz na tablicy ogłoszeń przed szkolną świetlicą.

Zachęcam wszystkich do korzystania z możliwości czytania ciekawych książek zupełnie za darmo!!!

                                                                                                                           Ewa Kamińska

Przeczytano: 163 razy. Wydrukuj|Do góry