Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie
https://zszoi.com.pl

12 października 2018 12:29 | Aktualności

XXI DFN w naszej szkole już za nami!!!

 

     10 i 11 października odbyły się w naszej szkole, już po raz kolejny, w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki wykłady i warsztaty dla uczniów. 10 października lekarz, asystent Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej UM we Wrocławiu, pan Jędrzej Siuta, wygłosił dla naszych uczniów wykład „ Nie trzeba być celem, by stać się ofiarą”. Uczestniczyło w nim około 60 osób. W trakcie wykładu omówione zostały potencjalne niebezpieczeństwa związane zarówno z próbami samodzielnej produkcji broni palnej i materiałów wybuchowych, jak również z próbami użycia takiej broni.

     11 października w szkole zorganizowano 6 różnorodnych tematycznie warsztatów dla uczniów szkół podstawowych oraz odbył się jeden wykład dla uczniów naszej szkoły „ Co warto wiedzieć o tym, zanim się zacznie…” dra Zygmunta Domagały, z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Około 80 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie wzięło udział przygotowanych specjalnie na tę okazję warsztatach fotograficznych, fryzjerskich, matematycznych, polonistycznych, kulturoznawczych oraz psychologicznych. W niezwykle interesującym wykładzie dra Zygmunta Domagały o świadomej antykoncepcji i mechanizmach anatomicznych życia płciowego uczestniczyło ponad 80 uczniów naszej szkoły.

     XXI DFN stał się świetną okazją do spotkań z nauką i zgłębiania tajników wiedzy z różnych dziedzin.

     Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie ciekawych warsztatów dla uczniów oraz uczniom naszej szkoły współpracującym przy organizacji XXI DFN. Kolejna edycja DFN już za nami.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.Śmiech

Szkolny koordynator DFN

Ewa Kamińska

 

Zdjęcia: