Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Głogowie
https://zszoi.com.pl

05 lutego 2018 10:58 | Aktualności

Wyjazd do Niemiec w ramach programu Erasmus +

Już po raz trzeci bierzemy udział w zagranicznych praktykach zawodowych.  Tym razem  realizujemy projekt  pn. „ Nauka w Polsce + Praktyka w Niemczech = Sukces Zawodowy Szkół Powiatu Głogowskiego”. Projekt jest  realizowany w ramach programu ERASMUS+  Akcja 1 Mobilność edukacyjna.

4 lutego 2018 r. grupa 10 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem wyjechała do Niemiec, do urokliwego miasteczka Bad Freienwalde na miesięczną praktykę zawodową. W wyjeździe bierze udział 6 uczniów Technikum oraz 4 uczniów Branżowej Szkoły I stopnia.

Przez miesiąc będą tam poznawać praktyczne strony swoich przyszłych zawodów, inną kulturę oraz doskonalić swoje umiejętności językowe.

Czas praktyki to nie tylko praca, to również czas wolny, który uczestnicy projektu wypełniony będą mieli bogatą ofertą programu kulturalnego. Program ten obejmuje naukę języka niemieckiego oraz liczne atrakcje w postaci wyjazdów i wycieczek. Uczniowie będą mieli możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc, poznania nowych ludzi oraz spędzenia miłych chwil w gronie swoich kolegów i koleżanek.

 

Życzymy  Wszystkim miłego pobytu w Niemczech oraz niezapomnianych wrażeń.

 

                                                                                                                                                    Anna Wrona

Zdjęcia: